• TARİH: 22.11.2017
2017 Yılında SEO Tekniklerinde Öne Çıkanlar

2017 Yılında SEO Tekniklerinde Öne Çıkanlar

2017’ye 1 hafta gibi bir süre kaldı ve 2016 yılındaki SEO çalışmaları ve uygulanan tekniklerdeki yoğun değişim ve gelişimlerin önümüzdeki yıl da sürüp sürmeyeceğini merak ediyoruz ve muhtemelen 2017 yılı SEO çalışmaları açısından yine değişimlerin yılı olacak.

2016 yılı SEO açısından son derece hareketli bir yıl oldu.Yılların PR değeri tarihe karışırken, Penguen algoristmasının gerçek zamanlı olmasıyla birçok şey kökten değişmişti. 2017 yılında da öne çıkacak bazı SEO teknikleri olacak tabii ki ve kesinlikle yapılmaması gerekenler olacak. Bunları kısa kısa derlemeye çalıştım.

SSL Gerekliliği

Sadece e-ticaret siteleri için değil artık tüm sitelerin SSL sertifikası olması gerekiyor. SSL ile ziyaretçilerin de sitenize, markanıza güvenmesini sağlayabilirsiniz.

Uzun Anahtar Kelimelerin Yükselişi

Anahtar kelimelerde 3-4 hatta 5 kelimelik uzun birleşik kelimelerin yükselişi aynen yükselmeye 2017 yılında da devam edecek. Ayrıca eğer oluşturabilirseniz ya da gerekli hacme ulaştırabilirseniz örneğin markanızla anahtar kelimenizi kombin edebilirseniz avantajı çok büyük olacak.

Kullanıcı Deneyimi

Uzun zamandır bahsediyoruz kitabımda da belirttim kullanıcı deneyimi aslında SEO çalışmalarının temelinde yatar. 2017 yılında SEO çalışmalarında kullanıcı deneyimini ön planda tutan siteler üst sıralarda olmaya devam edecek.

İçerik İçerik İçerik

İçeriğin öneminden bahsetmek bitap düştük ne zamandır :) 2017 yılında da içeriğin önemi artmaya devam edecek. İçeriklerinizin özgün içerik olmalı diye de belirtmemize gerek yok sanırım.

Sosyal Sinyaller ve Google Ürünleri

Sosyal sinyallerin önemi SEO çalışmalarında çok önemli yer tutuyordu ve özellikle 2015, 2016 yıllarında sosyal sinyallerin değeri arttı. 2017 yılı SEO çalışmalarında da sosyal sinyallerin değeri çok yüksek olacak. Bunlara ek olarak Google ürünleri daha da değerli hale gelecek, örneğin Blogger, Google Plus, Youtube sinyallerini sakın bir kenara atmayın.

Mobil SEO

Mobil sitelere farklı bir yapay zekanın çalıştırıldığını artık biliyoruz. Mobil sitenizin SEO’sunu ya da uygulamanızın SEO’sunu farklı bir mantıkla yürütmenizde fayda var. Ayrıca markanıza, sitenize uygulama oluşturup Play Store’a yerleştirmeniz ve Play Store’dan da ayrıca link almanız çok kıymetli olacaktır.

Site Hız ve Sade Siteler

Site hızı malum son yıllarda gitgide önem kazanırken bu 2017 senesinde de devam edecek buna ek olarak sade yapılır, kolay şeması olan sitelerin Google gözündeki değeri de katlanarak artacak.

Link Çalışmalarındaki Değişiklikler

Backlinksiz olmaz bunu hepimiz biliyoruz ama 2017 yılında artık linkimizin bulunduğu sitelerin yüksek hitli siteler olması fazlasıyla önem kazanacak. Ayrıca linkimizin yer aldığı sitenin veya site kategorisinin sitemizle alakalı olması çok büyük önem kazanmaya başlayacak. Ayrıca linkimizin yer aldığı makalenin uzunluğu için artık 300 kelimelik standart yapıyı da 400’lere hatta 500 kelimelere çıkartmamız gerekecek. Makalelerde kesinlikle 2-3 görsel kullanmak gerekecek. 2017 SEO teknikleri olarak belirleyebileceklerimiz kısacası öne çıkanlar bunlardır diyebiliriz.

2017 SEO çalışmaları açısından 2016 yılı kadar hareketli bir yıl olacaktır, bize düşen görev de değişikliklere anında tepki verebilmek ve çalışmalara yenilikleri entegre edebilmektir.

2017 SEO teknikleri yazımızı beğendiyseniz diğer ilgili yazımız olan Adım Adım SEO da ilginizi çekebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz