• TARİH: 22.11.2017
DMOZ Kapanıyor

DMOZ Kapanıyor

Bir zamanların efsanesi, dizinlerin şahı DMOZ kapanıyor. 14 Mart 2017’de DMOZ’un kapanacağını duyuran yetkililer, çok da ayrıntılı açıklama yapmaktan çekindi. Durum nedir, neden kapanıyor, bundan sonra ne olacak pek de bilinmiyor ama dizin arşivinin farklı bir projede kullanılacağı konuşuluyor.

İşte DMOZ’un kapanış duyuru;

1998’den beri hizmet veren uzak ara en iyi dizin olan DMOZ’da son dönemlerde işlerin iyi gitmediğini hepimiz biliyorduk ama kapanması, özellikle alelacele kapatılması normal değil. Zira zaten uzun dönemdir bir kısım çevreler tarafında dikkate dahi alınmadığı belirtiliyordu. Son dönemlerde tasarım değişikliği ve bir takım iç düzenlemelere gitmesine rağmen yeniliklere ayak uyduramaması ile sıklıkla eleştirilen DMOZ artık kapanıyor ve maalesef DMOZ da tarih oluyor.

Hayırlısı olsun demekten başka bir şey kalmıyor bize, artık DMOZ da kapanacağına göre dizinlerle ilgili SEO çalışmalarında bir takım güncellemelerin olması beklenebilir.

Bakalım görelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
DMOZ Kapanıyor

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz