• TARİH: 22.11.2017

Neler Yapıyorum

Malum e-ticaret danışmanlığı, SEO danışmanlığı vs derken uzun yıllardır çeşitli gazetelerde, dergilerde röportajlarım, makalelerim yayınlanıyor. Bunları burada toparlamamla ilgili birkaç tavsiye aldım.

Yayınlanan kitaplarım, yazılı veya dijital basın yayın organlarındaki röportajlarım, makalelerim, söyleşilerim, konuşmacı olarak katıldığım etkinlikler, seminerler, verdiğim eğitimleri burada listelemeye çalışacağım.

Bazı eski tarihli etkinlikleri vs ekleyemeyebilirim, malum hatırlayamayabilirim :)

 

Kitaplarım

İlk kitabım olan Adım Adım SEO kitabı 2016 yılında yayınlandı. Oldukça güzel dönüşler aldım, alıyorum. Sanırım kitap yazmanın da en güzel yanı bu oluyor, kitaptan faydalandığını belirten okurların teşekkürleri paha biçilemez bir mutluluk kaynağı oluyor.

Kitabım, Hepsiburada, Kitapyurdu, Pandora, D&R vs tüm seçkin yayınevleri ve sitelerde satılmaktadır. Ayrıca yurt dışında da Amazon ( https://www.amazon.com/Adim-Seo-Izle-Dinle-%C3%96gren/dp/6059118747 ) ve Almanya‘da kitabın satışı sürmektedir.

Yakında 2.baskısı da çıkacak olan kitabımla ilgili kitapta yer alan giriş yazımız;

Her webmaster, SEO konusunda bilgi sahibi olmak ister. Aslında buna mecburdur. Zira artık web sitesi sahibi olmak isteyenler, bir webmaster’dan güzel ve etkileyici tasarımdan daha fazlasını istiyorlar. Bunların başında da SEO uyumlu bir web sitesi geliyor.

Günümüzde bir web sitesini oluştururken site içeriğini ve yazılım algoritmasını SEO’ya uygun yapmadan müşterisine teslim eden bir webmaster işini eksik yapmış demektir.

Hem bu işin profesyonelleri hem de bu işe gönül vermiş öğrenmeye açık kişilerin SEO’yu en doğru ve sade şekilde öğrenmesi için Adım Adım SEO kitabını kaleme aldık. Bu kitap sayesinde SEO konusunda kafanızdaki soru işaretlerini giderecek, çalışmalarınızda yaptığınız hataları fark edecek ve sadece teorik bilgiyle değil, SEO tekniklerini pratik yaparak da öğrenebileceksiniz.

Artık rakiplerinizin arasından sıyrılma vakti gelmedi mi?

Ek olarak 2.kitabım olan Kolay Ticaret: E-Ticaret kitabım da yine Kodlab Yayınevinden Haziran ayında yayınlanacak.

 

Dergiler&Gazeteler

Yazılarımın yayınlandığı dergilerin çoğu E-Ticaret ile ilgili yayın yapan dergiler oluyor. Düzenli olarak yazdığım E-Ticaret Türkiye dergisinde 1 yıldır köşe yazarı olarak yazmaktayım.

E-Ticaret Türkiye dergisinde Türkiye’de E-Ticaretin Gelecek 10 Yılı ( http://e-ticaretturkiye.com/turkiyede-e-ticaretin-gelecek-10-yili/ ) , Snapchatte E-Ticaret Dönemi, E-Ticaretin Dayanılmaz Pratikliği ve Türkiye gibi daha birçok yazım yayınlanmıştır.

Ayrıca Kapital E-Ticaret, E-Ticaret Dünyasında yazılarım yayınlandı. E-Ticaretin Geleceği, B2B E-Ticaret, E-Ticaretin Öne Çıkan Sektörleri yazılarım yayınlandı. Yazıların bazıları söyleşi, röportaj mantığında gerçekleşmiştir.

Fibhaber, Habervesaire ( http://habervesaire.com/online-alisveriste-turkiyeye-kisitlamasi/ ) gibi birçok haber sitesinde, dijital dergide de yazılarım yayınlandı ya da konular hakkında bilgim alınmış, röportajlar gerçekleştirilmiştir.

Turkcell Blog’da bir yazımı yayınlamak istemişti. Sosyal Medya ve Verimlilik ile ilgili yazım; ( http://www.blog.turkcell.com.tr/sosyal-medya-kullanimi-ve-verimlilik )

Ayrıca yeni dönemde Herkes İçin Teknoloji dergisinde de yazılarım yayınlanmaya başlayacak.

Şuan için hatırladıklarım bunlar, aklıma geldikçe eklemeye çalışacağım.

 

Söyleşiler&Seminerler

En keyif aldığım işlerden birisi de bildiklerimi, öğrenmeye istekli insanlara aktarmak. Kurumsal E-Ticaret Eğitimlerini zaten uzun zamandır veriyorum. Bu bağlamda Türkiye’nin birçok iline gidip e-ticaret eğitimini yerinde direk olarak kurumlara verdim. İstanbuldan, Edirne’ye, Ankara’ya, Kayseri’ye, Karadeniz Bölgesinden Akdeniz Bölgesine kadar birçok ilde eğitimler verdim. Ayrıca kendi işletmemizde de eğitimler vermekteyim.

Kurumlara eğitim dışında seminerler, kısa söyleşiler gibi faydalı paylaşımlar da yapıyoruz. Eğitim kurumlarında özellikle üniversitelerde konuk olarak dilimiz döndüğünce e-ticareti, arama motorlarını, sosyal medyayı, dijital dünyayı anlatmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda konuşmacı vs ile ilegili bir talebiniz vs olur ise iletişimden talebinizi iletebilirsiniz.

Eğitimlerimiz dahilinde 6-8 kişilik gruplara kadar veya daha az kişilerle, Eğitim ve Araştırma Direktörlüğünü yürttüğüm TUMMIAD çatısı altında ”Yenilikçi E-Ticaret Eğitimi” ismiyle eğitimler vermekteyiz.

Eğitimlerimiz sonrasında TUMMIAD Yenilikçi E-Ticaret Eğitimi Sertifikası vermekteyiz. Bu bağlamda eğitim talebinde bulunmak için de başvuru yapabilirsiniz.

Ofis: Ağaoğlu My Office 212
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM