• TARİH: 13.09.2017
Facebook Canlı Yayın Yapacak

Facebook Canlı Yayın Yapacak

Sosyal medya devi Facebook, ben yükümü tuttum yeter demiyor. Muhtemelen Facebook’u bizim vatandaşlarımızdan birisi kursa idi, çoktan ”amaaan yeter bu kadar, kaç kere geleceğiz dünyaya” demişti. Facebook, dev olduğu alanların dışındaki alanlara da gözünü dikmiş durumda ve sosyal medyada canlı yayın imkanı sağlayan Meerkat ve Periscope gibi uygulamaların yerlerine gözünü dikmiş durumda ve bu bağlamda canlı yayın özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor hatta test etmeye başladı bile. İlk önce ABD’de sonra tüm dünyada bu özellik kullanılacak.

bilinmeyen-facebook

Facebook, canlı yayın özelliğini iOS ve Android tabanlı uygulamalarında kullanıma açtı bile hem test hem kullanıcı odağı oluşturma amacıyla güzel bir çalışma oluşturulmuş. Şirket yeni özelliği, kısa sürede tüm kullanıcılara açmayı hedefliyor. Yeni özellikle, Facebook’ta bir kişi canlı yayın yapmaya başladığında o kişinin yakın arkadaşlarına uyarı gidecek. Ardından canlı yayın o kişinin profiline kaydedilecek.

Bu özellik tutar mı? Kesinlikle tutar. Bize de hayırlı olsun demek düşer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz