• TARİH: 11.09.2017
Facebook Hakkında Az Bilinenler

Facebook Hakkında Az Bilinenler

Hayatımızın her anına bir şekilde giren Facebook hakkında birçok şey biliyoruz ama bilmediğimiz ve oldukça ilginç olan o kadar çok şey var ki, onları kısa kısa sıralayalım da bilinmeyen kalmasın. Facebook bizim hakkımızda her şeyi biliyor ee biz de Facebook hakkında her şeyi bilelim ne var bunda? :)

bilinmeyen-facebook

  • Bilinmeyenlere en baştan, Facebook’un doğuşundan başlayalım. Facebook’un kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg’in bir çok fikri ve kodları ConnectU’dan çaldığı iddia edildi dahası bu iddia ile kalmadı. ConnectU dava açtı ve bu davayı kazandı. İki taraf açıklanmayan bir ücret karşılığında anlaşmayı başardı.
  • Facebook çağrı tonu 4 notadan oluşur ve bu 4 nota FA-LA-DO-Mİ notalarıdır. Yani F-A-C-E olması. –
  • Facebook profilinizde üst kısmında bir dünya ikonu vardır işte o dünya ikonu, kullanıcı dünyanın neresindeyse oraya göre hizlanmış şekilde gözükür.
  • Facebook’un arama çubuğunda e-posta adresi ile arattığınız kişi belli bir süre geçtikten sonra sizden otomatik arkadaşlık daveti alıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz