• TARİH: 11.09.2017
Facebookta Beğen Butonunda Değişiklik

Facebookta Beğen Butonunda Değişiklik

Uzun zamandır beklenen bir şeydi bu değişiklik, Facebookta beğen butonu artık yetersiz kalıyordu. Uzun zamandır bu konuyla ilgili değişiklik yapacağını belirten Facebook sonunda yeni emojileri devreye aldı. Facebookta sadece ”Facebook Beğen” tuşu olarak paylaşımlar altında yer alan kısım artık ”Facebook Reactions” olarak değişti. Facebook Reaksiyonları henüz bugün devreye alındı ve bayağı da ilgi gördü.

Artık sadece beğen ile sınırlı kalmayacaksınız, bir paylaşıma Muhteşem de diyebileceksiniz veya Kızgın ya da Üzgün olduğunuzu da belirtebileceksiniz. Yeni reaksiyonlardan birisini seçmek için ise Beğen Tuşu üzerinde yarım saniye kadar beklemeniz yeterli olacaktır ve hemen yeni Facebook Reactions paketi açılacak. Her hangi bir tuşa vs basılı tutmanıza, mouse sol tuşuna basılı tutmanıza vs gerek yok, açılan kısımdan istediğiniz emojiyi seçmeniz yeterli olacak.

facebook-emoji

Bence güzel bir gelişme ki kısa süre içinde yeni emojiler de eklenecektir ve daha da sınırsız duygulara tercüman olacaktır.  Bazen olumsuz gönderilere bile tepki vermek adına ”Beğen Tuşu”na basma eziyetinden ve anlamsızlığından kurtaran bu yeni emojilerin daha da ilerleyen dönemlerde Facebook Göz Kırpmalarına benzer şekilde olacağı konuşuluyor. Hayırlısı diyelim ve bekleyelim Facebook daha neleri değiştirecek. Bu arada yenilenen Facebook Emoji setini aşağıda görebilirsiniz.

begen-paylas-emoji

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz