• TARİH: 22.11.2017
Google Bize Yatırım Yapıyor

Google Bize Yatırım Yapıyor

Google’dan çok güzel bir haber var. Artık translate Türkçeye çok daha fazla değer verecek ve sadece 8 dilde yapacağı özel bir çalışmaya Türkçeyi de dahil edecek. Şuanda 100’den fazla dilde kendi aralarında çaprazlama arasında çeviri hizmeti veren ve ayda bir dünya nüfusu kadar insana hizmet veren Google Translate Türkçe hizmetini yükseltiyor. Türkçemizin de dahil olduğu bu özel 8 adet dilde, günlük konuşma diline en yakın çeviriyi yapmak için çalışmalara başlanıyor.

İngilizce, Almanca gibi dillerde çok iyi çeviriler olsa da diğer dillerde oldukça kötü çeviriler de yapabilen Google Translate hatta birçok kez dalga konusu bile olmuştu sosyal ağlarda ama artık Google buna dur demeye hazırlanıyor. Google Translate için çok yenilikçi çalışmalara imza atmanın eşiğinde olduklarını ”Google Story” de belirten Google Yetkilisi Pichai, Nöral Makine Çevirisi ile bu 8 dilde mükemmele yakın sonuçlar vereceğiz diyor.

google-translate-turkce

Tabii zamanla tüm dilleri eklemeleri bekleniyor lakin Türkçeyi önceliğe almaları hem bu hizmetten çabucak  faydalanmamız hem de ülkemize ve dilimize verilen önemi, Türk internet kullanıcısının dünyadaki değerini bize gösteriyor. Nöral Makine Çevirisi ile Türkçemiz dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece dilleri de translete’in yeni çalışmasına dahil olacaklar.

Google’dan her zaman böyle güzel haberler bekliyoruz. :)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz