• TARİH: 25.11.2017
Google’ın Merhameti

Google’ın Merhameti

Google merhametiyle de herkesin gönlünü fethetmeyi başarıyor. Google’ın sahibi olduğu YouTube’da meşhur olmak isteyen 12 yaşındaki İspanyol çocuk, Google’a reklam vermek istedi ve tam 100 bin Euro tutarında bir harcama gerçekleştirdi.

Google Adwords reklam modelini kullanmaya çalışan 12 yaşındaki İspanyol çocuk, 100.000 Euro’luk faturayı görünce ne yapacağını bilemedi ve durumu hemen ailesine aktardı. Torrevieja şehrinde yaşayan Jose Javier’in ailesi durumu gazetelere yaptığı açıklamalarla bildirince Google, 100 bin Euro’yu aileden tahsil etmeme kararı aldı.

google-josejavier

Adwords Çocuk Oyuncağı Değil

İspanyol çocuk ve arkadaşları, kurdukları “Los Salerosos” isimli müzik grubunu internetten duyurmak istediği için ve Adwords’u kullanmayı bilmediği için 100.000 Euro’luk bir faturanın çıkmasına sebep olunca ve durumu izah eden annesinin yakarışına olumlu karşılık veren Google yaptığı açıklama “Bu durumu analiz ettik ve bu kullanıcıdan herhangi bir ücret tahsil etmedik. Kullanıcının bekleyen Adwords ödemesini de iptal edeceğiz. Google AdWords’ün de aralarında olduğu birçok online hizmet yaş sınırlaması poliçelerini zorunlu kılıyor. Aile çevresini internette güvende tutmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız, bu yüzden ebeveynler için “Güvenlik Merkezi” uygulamamız da var. ” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz