• TARİH: 22.11.2017
Gündemden 10 Eylül 2017

Gündemden 10 Eylül 2017

Bugünden itibaren belli dönemlerde gündemden arta kalanlar gibi bir yazı dizisine başlayayım dedim. Özellikle sektörle alakalı bazen alakasız dünyadaki gelişmeleri yorumlayalım diyorum. Bu konuda sizlerden bir talep yok açıkçası :) Bazı arkadaşlar e-ticaretle ilgili daha çok yazı beklerken, bazı arkadaşlar SEO konusunda makale istiyor bazı okurlar da tarih hatta savaş yazısı bekliyorlar. Onlara da sıra gelecek :)

Gündemden kısa kısa…

Turizmle malum ilgimden dolayı bu hafta dikkatimi çeken haber ”Uçakta Ayakta Yolculuk Dönemi” oldu.

Aslında 2010-2012 yılları arasında da İngiltere’de birkaç firmadan benzer haberler duymuştuk ama bu sefer durum daha da ciddi bir hal aldı. Uçakta ayakta yolculuk hakikaten olabilir mi? VivaColombia isimli ucuz bilet satması ile bilinen hava yolu firması, uçak yolculuklarını değiştirmeye kararlı ve amaç daha ucuz bilet satmak. 5 yıl önce İngiliz firma da aynı sebeplerle bu yola başvurmak istiyordu.

Tüm uçak koltuğu yapısını değiştirmeyi kafasına koyan firma yeni dizaynlarını bile hazırladı. Kısa bazı uçuşlarda tamamen koltuksuz uçakların bile seferlerde olacağını belirten firma, kemerlerin herhangi bir düşme durumunda hiçbir yolcuyu kurtarmayacağının altını çizdi.

Bitcoin aldı başını gidiyor…

Bitcoin’den tabir doğru ise dünyaları kazanan 18 yaşındaki dolar milyoneri Erik Finman, Bitcoin’in son 6 ayda 3 kat değerlendiğini ve yıl sonunda 10,000 $ seviyesini göreceğini belirtiyor. Eğer Bitcoin, 10,000 dolar seviyelerine ulaşırsa gerçekten bu kripto paralar konusu zıvanadan çıkar gibi görünüyor. Zira birçok ülke, kurum kripto para konusuna ciddi konuda eğilmeye başladı.

Whatsapp iş dünyasına göz kırpıyor…

WhatsApp, uzun zamandır iş dünyası için iş geliştirmesi planlıyor ve son geliştirmesiyle kullanıcılarının işletmelerle etkileşim kurmasını sağlıyor. Basit bir sistem ile yeşil bir tik işaretiyle etiketlenen hesaplar sayesinde işletmeler tüm müşterileriyle görüşebilecek. Bu uygulamanın daha sonra WhatsApp Business adlı ayrı bir uygulamaya dönüşeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bence de öyle olacak ve olmalı da…

Uber, Londrada elektrikli araca yatırım yapıyor.

Uber Londra’da 2025 yılında sonra tüm araç filosunu elektrikli araçlardan oluşturacağını açıkladı. Tüm dünyada elektrikli araçlara olan ilgi günden güne artarken bu tip haberleri sık sık duyacağız.

Google Drive artık olmayacak…

Google’dan kısa süre önce gelen haberde Google Drive’ın PC ve Mac’lerde kullanılabilen uygulamasının kapatılacağı duyuruldu. Destek hemen kesilecek ama tamamen 12 Mart 2018’de kapatılacak.

OtelZ yatırımı kaptı…

Hem de güzel bir yatırım, tam 13 milyon TL. Sankonline ve Howzat Partners ortaklığından yatırımı alan OtelZ, Booking.com’un yokluğunu doldurmaya çaba sarf ediyor.

Şimdilik bu kadar yeter :) Gündemden kısa kısa yazılarla daha sık bir şekilde karşınızda olmaya çalışacağım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz