• TARİH: 22.11.2017
Güven Rehberi de KAPANDI!

Güven Rehberi de KAPANDI!

Güven Rehberi kapandı! Maalesef yine bir proje kapandı. Her geçen gün yeni, harika projeler açılırken, bir kısmı da kapanıyor. Her zaman söylüyorum her kapanan proje canımı ciddi derecede sıkıyor ama maalesef bu kapanmalar oluyor. Ama yine de yeni projeler her zaman kapananlardan kat be kat fazla oluyor.

Guvenrehberi.com, aslında uzun zamandır kapalıydı diyebiliriz. Zira uzun süredir bir durağanlık mevcuttu ve kapanacağına dair tahminler vardı. Sonunda kendileri de açıklama yaptılar.

Güven Rehberi nedir?

Güven Rehberi nedir, ne değildir onu kısaca anlatayım da bilmeyenler için; Guvenrehberi.com, e-ticaret sitelerinin ne kadar güvenli olduğunu potansiyel müşterilere, ziyaretçilere gösteren, e-ticaret sitelerine entegre olan, yorum toplayan ve bunları sitesinde yayınlayan bir güven skalası oluşturucu idi diyebiliriz.

Çok iyi yorumlar alan sitelere, güvenli site sertifikası veriyordu. Birçok büyük marka da aslında Güven Rehberine kayıtlı idi. Hatta bence iyi bir projeydi ama bir şeyler kötü gitti sanırım. Ya da işi ölçeklendiremediler detayları bilmiyoruz.

Aslında Aslanoba Capital’den yatırım almıştı ve daha da büyüyecek diyorduk hatta Yandex Market ile işbirliği de yapmıştı ama Yandex Market de tarih oldu orası da ayrı mesele de :)

Özetle Guvenrehberi.com kapandı! Bence e-ticaret sektöründe böyle bir girişime ihtiyaç var. Kesinlikle yenileri olacaktır, umarım bu sefer daha iyi ve sürdürülebilir bir proje hayata geçer.

Gider ayak da sektöre bayağı dokundurarak gitmişler.

Bu gidiş, kapanış yazısı pek hoşuma gitmese de şimdilik bir şey söylememeyi tercih ediyorum. Bakalım gelecekteki projeleri ne olacak? Projelerine göre sözlerime devam ederim.

Güvenrehberi’ni hedeflediğimiz kadar ölçeklendiremediğimiz için daha fazla potansiyeli olduğunu düşündüğümüz projelere yoğunlaşmayı tercih ettik.

Bunun temel sebebi Türkiye bağımsız (büyük gruplara ait olmayan ve pazar yeri dışı şirketler) eticaret pazarının tahminlerimizden çok daha küçük ve ticari olarak hareketsiz çıkmış olması.

Projeyi yurtdışına genişletme şansımız ise olmadı çünkü büyük pazarlarda benzer işler yapan bir çok başarılı şirket hali hazırda mevcut.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz