• TARİH: 22.11.2017
Online İtibar Yönetimi Hizmeti

Online İtibar Yönetimi Hizmeti

Online İtibar Yönetimi ile ilgili daha önceden bir yazı yazmıştım. Artık online mecrada itibarın ne kadar önemli olduğunu herkes bir nebze de olsa biliyor. Son dönemlerde bu alanda birçok telefon ve mail almamızla beraber bu konuda yani Online İtibar Yönetimi konusunda bir hizmet sağlamayı düşündük ve böyle bir ön çalışma planladık.

Kısaca neler yapacağımızdan bahsedersek, herkesin kişisel birer marka olduğunu biliyoruz ve de bu sebeple herkesin yönetilmesi gereken bir de itibarı olduğunu düşünüyoruz. Sadece kişilerin de değil kurumların, dev veya küçük işletmelerin de yönetmek zorunda oldukları bir itibarları var. Online mecrada kaybolmayan hiçbir veri işte bu devrede bazı kişi veya kurumların büyük zararlara uğramasına sebep olabiliyor. İşte bu noktada devreye bu itibarın korunması, bozulan itibarın tekrar yerine getirilmesi işlemi giriyor.

Online itibardan önce itibar nedir ne değildir onu açıklayayım aslında, itibar; tüm insanların, kişi ya da kuruluşlar hakkındaki olumlu ya da olumsuz değer yargılarının tamamıdır. Online itibar da kişi, kuruluş, ürün veya markanın online mecradaki görüntüsü, algısıdır.

online-itibar-yonetimi-hizmeti

Bizim hizmetimizin içeriği de yani Online İtibar Yönetimi Hizmeti de kısaca; kurum, marka veya kişisel olarak piyasada, sektörde, dijital-online mecrada itibarınızın korunması ve itibarınızın değer kaybetmemesi dahası itibarınızın artırılması için yapılan tüm çalışmaların bütünüdür.

Özetle bu hizmetin tanımı, online mecrada kurumunuz veya markanız hatta direk sizle ilgili hangi bilgiler yer alıyor, hangisi ne kadar doğru, ne kadar yanlış, hangi kaynaktan dağılım göstermiş bunları buluyor, zararlıları ayıklıyor, gerekirse kaldırıyor ya da etkisini azaltıyoruz. Hedef kitlenizin hakkınızdaki görüşlerinin olumsuz olmaması için çaba sarf ediyoruz. İtibarınızın nasıl göründüğünü dönem dönem irili ufaklı analizlerle analiz ediyor ve anlık itibar kayıpları, ani değersizleştirme çabalarına direk müdahale edebiliyoruz, kriz durumlarında da bu kriz halini yöneterek itibarın düşüşünü engellemeye çalışıyoruz.

Bu tip bir çalışma almak isterseniz İletişim sayfasından ulaşmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz