• TARİH: 07.04.2018
PTT, Drone ile Teslimat Yapacak

PTT, Drone ile Teslimat Yapacak

Başlık beni de heyecanlandırıyor ama PTT’nin henüz normal kargo teslimatlarını bile son derece çağ dışı yaptığını düşündükçe bu iş nasıl olacak diye düşünmeden edemiyorum. PTT, e-ticarete soyundu haberlerinde çok heyecanlanmıştım ama sonunda Epttavm.com gibi bir hüsranla karşılaşmıştım. Ondan bu habere de temkinli yaklaşsam da içimden ”inşallah olur” demeden edemiyorum.

Antalya‘da henüz yeni düzenlenen Uluslararası E-Ticaret Konferansında PTT’nin gelecek planlarıyla ilgili açıklamalar arasında bahsedilen bu haber herkesi heyecanlandırdı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT’nin ortak olarak düzenlediği konferansta açıklanan drone ile teslimat konusu hakkında çok detaya girilmese de bu yeni hizmetin 2018 yılında yapılacağı duyuruldu.

Amazon.com dahi ABD’de türlü zorluklarla karşılaşmıştı drone teslimatında ki DHL de aynı şekilde zorluklar yaşamışken PTT’nin başına gelecekleri çok merak ediyorum. Devlet destekli bir girişim olması birçok zorluğun en baştan aşılacağını bize gösterse de ülkemizde henüz drone ile ilgili yasaların tam anlamıyla uygulanamamasından bu teslimatların nasıl yapılacağı merak konusu. 2018 yılını bu sebeple de merakla beklemeye başladım :)

PTT drone ile teslimat işini başarırsa ciddi manada büyük iş yapmış olur. Değerini artırır ve dahası dünya devlerinden sonra bunu başarmış bir kurum haline gelir. Ben yine de umarım diyorum, inşallah diyorum :)

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ptt drone
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz