• TARİH: 10.09.2017
Skype Sonunda Ücretli Oldu

Skype Sonunda Ücretli Oldu

skype-parali

Yıllardır Skype paralı olacak, Skype paralı mıSkype paralı oldu gibi sorular sanal alemde sıklıkla karşımıza çıkıyordu ki sonunda Skype herkesin dilindeki şekliyle paralı oldu.

Skype artık kullanıcılarından ücret alacak ama nasıl ve hangi kullanıcılarından ne kadar ücret alacak bunu biraz açalım.

Skype sadece şirket hesabı olan ve Skype programını kurumsal olarak kullanacak kullanıcılarından ücret alacak. Bu yapılanmaya Skype Kurumsal adını veren Microsoft, bu hizmetten kullanıcı başına ayda sadece 4.60 TL gibi bir ücret alacağını yakın zaman önce duyurdu. Tabii bu fiyat bazı özelliklere ve kullanım şekline göre artabiliyor. Bir de satın alma işlemlerinde sözleşme ile yıllık taahhüt alınıyor.

Tabii şirketler için çok farklı ek özellikler barındıran Skype Kurumsal, herkesin kullanabildiği mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama gibi standart özelliklerinin yan sıra çevrimiçi toplantı, grup toplantıları ve paylaşım özelliklerinin tümünü tek bir uygulamada topluyor ve bunu da firmalara 3 ana paket halinde sunuyor. Ayrıca Skype Kurumsal aboneliğinizi oluşturduğunuzda Microsoft Office 365 paketini de satın alabiliyorsunuz.

Ne diyelim, hayırlı olsun :)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz