• TARİH: 22.11.2017
Tarihi Çeşmeden Para Akıyor

Tarihi Çeşmeden Para Akıyor

Roma’ya gideniniz varsa Roma’ya gidip de meşhur Aşk Çeşmesine uğramayanınız yoktur. Bu çeşmeye de para atma ritüelini yapmadan olmuyor tabii ve her giden ya hayatının aşkını bulmak için ya da mevcut aşkıyla mutlu bir birliktelik geçirmek veya aşk dışında da Roma’ya geri dönebilmek için bu çeşmenin havuzunu para atıyor.

Her yıl veya 2 yılda bir bu havuza atılan paralar İtalyanlar tarafından toplanıyor. 2016 yılında ise gerçekten bir rekor kırıldı ve yetkililerden gelen açıklamada, Aşk Çeşmesinden çıkan para toplam 1.4 milyon Euro oldu.

Aşk Çeşmesi yani Trevi Çeşmesi‘nin, Roma’daki tüm müzelerin kazancının toplamından 1 milyon Euro daha fazla kazanması ve bu kazancı da kimseden giriş vs ücreti almadan yapması da oldukça ilginç oldu.

Bu haberin en güzel yanı ise toplanan para ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Birçok kuruma bağış yapılacağını söyleyen yetkililer, toplam paranın evsizler için yiyecek, mülteciler için barınma olanakları gibi çeşitli alanlarda kullanılacağını bildirdiler.

Ne diyelim bizde de bu tarz gelişmeler olur inşallah.

Bu arada eğer Roma’ya giderseniz acemilik yaşamayın.

Aşk Çeşmesi’ne Bozuk Para Nasıl Atılır?

Aşk çeşmesine para atarken dileğinizin gerçekleşmesi için uygulanan çeşitli yollar var ama en bilineni sırtınızı Aşk Çeşmesi’ne dönüp sağ elinizdeki parayı, sol omzunuzun üzerinden çeşmeye atmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
aşk çeşmesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz