• TARİH: 07.04.2018
Twitter’da Mavi Tık Almak Kolaylaşıyor

Twitter’da Mavi Tık Almak Kolaylaşıyor

Twitter artık mavi tik konusunu daha da fazla insana yaymaya karar verdi. İnternet üzerinden yapılacak başvuru ile eskiden daha fazla olan engellerin az olabileceğini duyurdu. Ayrıca önceden sadece ünlü kişi ve kuruluşların hesaplarını onaylayan ve mavi tik işaretini veren Twitter artık bu işlemi herkese sunuyor.

Blogda duyurulan haberde hesap onaylama işlemi gerçekleştirilirken öncelikli olarak kamu yararı gözetildiği vurgulanıyor. Bu Twitter açısından ve bizim açımızdan yani Twitter kullanıcıları açısından güzel bir haber zira hepimizin fake hesapları olabilir. Bu gelişmeyle artık ak koyun kara koyun belli olacak :)

Peki nasıl onaylama işlemi sağlanıyor?

Hesap onaylama işlemi için, onaylanması istenen hesabın herkese açık olması şart ve hesabın telefon numarası, e-posta adresi, kişisel bilgiler, profil fotoğrafı, doğum tarihi ve websitesi gibi bilgiler de tam olmalıdır. Twittera bu başvuruları yaparken kimsiniz, nesiniz, nasıl bir düşünce yapısına sahipseniz bunları da ek olarak belirtmeniz gerekiyor.

Son olarak Twitter’dan bu mavi tik konusuyla ilgili gelen açıklama aşağıdaki gibi;

”Bu güncelleme ile birlikte amacımız, insanların yüksek kaliteli hesapları bulup takip etmesini sağlamak, etkili ve yaratıcı kişilerin dünyanın neresinde olursa olsun kolayca daha geniş kitlelere erişmesini sağlamaktır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz