• TARİH: 22.11.2017
Ücretsiz Sitemap Oluşturmak İçin Araçlar

Ücretsiz Sitemap Oluşturmak İçin Araçlar

Site haritası oluşturmak faydalıdır demeyi artık bir kenara bırakıyorum zira mecbursunuz. Site haritaları SEO çalışmalarında önemli bir çalışmadır ve son derece değerlidir. Google botları sitelerimizi değerlendirirken site haritalarına azami önem verir.

Sitemap oluşturmak son derece kolay olsa da pek zorlanmadan bu işlemi yapabileceğimiz araçlardan birkaçını bu yazımızda sizlere tanıtıp kısa bir yazı hazırlamak istedim.

ucretsiz-sitemap

Ücretsiz Site Haritası Oluşturmak İçin Araçlar

Site Haritası Oluşturma Siteleri

xml-sitemaps.com: Bu site yardımıyla ücretsiz site oluşturabilirsiniz. XML, ROR, Text, HTML formatlarında site haritaları hazırlayabileceğiniz bu servisten online olarak yararlanabilirsiniz. Sitedeki forma sitenizin tam ismini girip, formdaki diğer kısımları dolduruyorsunuz. Sonra formun altındaki start tuşuna basıp, işlemin tamamlanmasını bekliyorsunuz. İşlem tamamlandıktan sonra sistem sizi sitenizin haritasını görebileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor. Burada sitenize gelen bağlantılar, kırık linkler ve diğer ayrıntılar görülüyor. Ayrıca burada site haritanızı indirebileceğiniz bağlantı da mevcut. Site haritanızı buradan indirerek, sayfanızın kök dizinine indirdiğiniz bu dosyayı koyuyorsunuz. Sonra Google webmaster servisine gidip site haritanızı ekliyorsunuz.

xmlsitemapgenerator.org: Bu sitede ücretsiz site haritası oluşturabileceğiniz bir servis. Burada HTML, RSS, XML formatlarında site haritaları elde edebiliyorsunuz. Diğer serviste olduğu gibi bu sitede de sayfada bir form mevcut. Forma site adresini giriyorsunuz, site haritası için bir modifiye tarihi giriyorsunuz, site haritanız tamamlandığında e posta ile haberdar olmak isterseniz forma e posta adresinizi de giriyorsunuz. Generate sitemap butonuna tıklayarak site haritanızın oluşmasını bekliyorsunuz ( Çok büyük hacimli bir siteniz olmadıkça 3-4 dakikayı geçmez.)

freesitemapgenerator.com: Bu siteden yararlanmak için öncelikle ücretsiz üye olmak gerekiyor. Sitede “Get Started Now” butonuna tıklayarak yeni bir form sayfasına ulaşıyoruz. Ad, e-posta ve şifrenizi forma girdikten sonra url kısmına sitenizin tam adresini giriyorsunuz. Birden fazla siteniz varsa üyeliği oluşturduktan sonra yeni siteleri ekleyebiliyorsunuz. Üyelik tamamlandıktan sonra servis sitenize botlar göndererek site haritanızı hazırlıyor. Site haritanızın hazır hale geldiğini size gönderilen e posta ile öğreniyorsunuz. İndirme bağlantısına tıklayarak gerekli dosyaları indiriyorsunuz. Dosyaları sitenizin kök dizinine atarak, Google’a site haritanızın linkini verip işlemi tamamlıyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz