• TARİH: 22.11.2017
Haksız Rekabete Hükümetten Olumlu Darbe

Haksız Rekabete Hükümetten Olumlu Darbe

Güzel bir haber aldık bugünlerde, gümrüksüz alışverişlerde vergi muafiyet oranı 75 Euro’dan 30 Euroya düştü. Hükümetten güzel açıklamalar gelirken e-ticaret ile ilgili de önemli ayrıntılar paylaşıldı, bunlar e-ticaret piyasası için çok güzel gelişmeler, devamı dileriz.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci son dönemde yabancı e-ticaret sitelerinden ithal olarak gelen ürünler için uygulanan gümrük muafiyet oranlarının haksız rekabet ortamına neden olduğunu belirterek 75 Euroya kadar yapılan siparişlerde uygulanan gümrüksüz işlemler için limitin 30 Euroya düşürüldüğünü açıkladı.

E-Ticaret’in daimi ve yüksek bir ivme ile gelişme içinde olduğunu belirten bakan, e-ticarete olan ilgimiz, yatırımlarımız, desteklerimiz devam edecek açıklamalarını da yaparak hükümetin e-ticaretle ilgili genel bir politikası olduğunu bize göstermiş oldu.

Avrupa’da uzun süredir 22.5 Euro olarak uygulanan muafiyet oranlarının ülkemizde 75 euro olması nedeniyle haksız rekabet ortamının giderilmesi adına bir adım attıklarını söyleyen bakan, Bakanlar Kurulu’nda imzalanan kararın Resmi Gazete’de yayınlanarak birkaç gün içerisinde yürürlüğe gireceğini belirtti.

Bu tip haberleri daima görmek istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe
Humans
Akılda Tutulmalı
Her zor ve doğru kararı verdiğinizde biraz daha cesaretleniyorsunuz; ve her kolay ve yanlış kararı verdiğinizde biraz daha korkaklaşıyorsunuz. - Ben Horowitz, Andreessen Horowitz